Sadzimy drzewa

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Was ekologia, zdrowe środowisko, jest czymś niesłychanie ważnym. Spacer ze swoją drugą połówką po lesie, zabawa z dzieciakami w podchody, piknik w słoneczny dzień w cieniu wielkiego dębu, spływ kajakami po rzece pełnej meandrów, wyprawa z plecakiem w góry z pięknymi widokami… Te wszystkie przygody pozwalają nam całkowicie oderwać się od codziennego zabiegania. Natura, lasy, jeziora, góry są czymś nierozerwalnie złączonym z naszym spokojem i ładowaniem biologicznych akumulatorów.

Możecie być spokojni. Dzięki temu, że nam ufacie, każdy nowy dom to zasadzone nowe drzewo. Kolejna mała radość dla Matki Ziemi.

Oszczędzamy beton

W domu o takiej samej powierzchni, lecz murowanym,  należałoby zastosować inny fundament, np ławy fundamentowe o szerokości 60 cm lub płytę fundamentową o sporej grubości.

Dla ław o szerokości 60 cm oraz wysokości 40 cm należy zastosować objętość betonu w ilości 5,7 m3. Do tego należy doliczyć ściany fundamentowe murowane z bloczków cementowych o szerokości 25 cm. Daje to ilość 4,8 m3 betonu. Razem 10,5 m3.

Jeśli chcielibyśmy zastosować płytę, wówczas jej minimalna grubość musiałaby wynosić 15 centymetrów (dla konstrukcji drewnianej ścian) lub 20 cm (dla ścian murowanych). Daje to co najmniej 5,25 m3 betonu!

W wypadku prefabrykowanego domu Mipikon model35, stosujemy fundamenty szklankowe o średnicy 40 cm i wysokości 120 cm w ilości 12 sztuk. Objętość potrzebnego betonu do wykonania takich fundamentów: 1,81 m3. Jest to tylko 17% zużycia w porównaniu z technologią ław i niecałe 35% w porównaniu z technologią płyty fundamentowej! Czyli zużycie energii potrzebnej do wyprodukowania fundamentów Mipikon_35 jest nawet 5,9 razy mniejsze, niż energia zużyta do produkcji materiałów na klasyczne fundamenty! Jest to naprawdę ogromna oszczędność.

Podobnie konstrukcja drewniana – wiąże CO2 zamiast – jak materiały murowe – wytwarzać podczas ich produkcji.

Nasze domy produkujemy z materiałów odnawialnych i podlegających recyklingowi. Drewno, wolne od formaldehydu i wodoodporne płyty osb3, stalowe łączniki. Wszystko to może ulec biodegradacji…

Wspieramy organizację WWF

WWF – World Wildlife Fund. Co miesiąc przekazujemy darowiznę na działalność tej organizacji w zakresie ochrony rysi. Zależy nam, by do jednego z europejskich cudów przyrody – mazurskich terenów – powróciło więcej tych pięknych kotów. W miarę rozwoju firmy planujemy adopcję kolejnych zwierząt.

Rysie, których liczba nie przekracza 500 osobników, żyją w Polsce w dwóch populacjach: w północno-wschodniej części Polski, czyli na Mazurach (które to rysie właśnie chronimy) i w Karpatach. Na zanikanie tego gatunku wpłynęła działalność ludzi, polegająca na wycinaniu dużych obszarów leśnych oraz polowania. Polowania zarówno na te koty, jak i na zwierzynę będącą ich głównym źródłem pokarmu.

Rysie mają niezwykły słuch. Nawet z odległości 60 metrów usłyszą zająca, który posila się delikatnymi gałązkami. Koty te zawdzięczają swój doskonały słuch gęstej sierści po bokach głowy i wystającym z uszu pędzelkom włosów. To one skupiają i potęgują najcichsze dźwięki, jak czułe radary. Głowa rysi jest szersza i krótsza niż u innych kotów, a długość ciała dochodzi do 150 cm.

© 2022 Mipikon domy do składania | Polityka prywatności