Analiza projektów budowlanych

Planujecie budowę swojego wymarzonego domu. Kupiliście projekt. Skąd jednak macie wiedzieć, czy projekt wykonany jest prawidłowo? Że nie ma w nim żadnych błędów? Około 95 procent projektów gotowych zawiera zasadnicze błędy. Nie drugorzędne, lecz całkowicie podstawowe, jak np. niepoprawnie zaprojektowane fundamenty. O ile były projektowane, a nie tylko narysowane.

Czy wiecie, że warunkiem przyjęcia projektu przez urząd jest spełnienie warunków formalnych, lecz nie poprawność tego projektu?

Za poprawność projektu odpowiada projektant. Co jednak, jeśli od 20 czy 30 lat popełnia wciąż te same błędy i stosuje technologie obecnie niewskazane, szkodliwe czy błędne? 

Za poprawność prowadzenia budowy odpowiada kierownik budowy. Niestety często z uwagi na znajomość z ekipami budowlanymi, kierownicy przymykają oczy na popełniane przez robotników błędy. 

Uproszczenia i oszczędności popełnione na etapie budowy pozwalają zaoszczędzić kilka tysięcy… ale tylko podczas budowy. Niestety okazuje się, że te oszczędności po kilku latach prowadzą do uciążliwych remontów, których koszty kilkakrotnie przekraczają „oszczędności” poczynione w trakcie budowy. Na przykład niedokładne zagęszczenie gruntu pod podłogę na gruncie prowadzi do przerwania izolacji przeciwwilgociowych oraz osiadania podłogi. Rzecz nie do naprawienia bez generalnego remontu. 

Porównanie i analiza kosztorysów

Otrzymałeś wyceny od wykonawców? Musisz wiedzieć, że wiele dodatkowych kosztów pojawia się w trakcie budowy. Lepiej zdawać sobie z nich sprawę już wcześniej. 

Czasami sami wykonawcy nie wykazują pewnych prac w wycenie, aby wydać się „tańszymi” niż konkurencja. W ten sposób uczciwe firmy tracą klientów, a oszuści pojawiają się jak grzyby po deszczu.

Jeśli więc masz już wycenę i chcesz sprawdzić, czy nie będzie w trakcie budowy generować dodatkowych ukrytych kosztów – zapraszamy. Jeśli chcesz porównać kilka kosztorysów i ich rzeczywistą konkurencyjność – chętnie się tym zajmiemy.

Opinie remontowo – budowlane

Kupujesz dom z drugiej ręki? Pamiętaj, że sprzedający nie poinformuje Cię o wadach budynku, a na pewno nie o wszystkich. Z prostej przyczyny – on chce pozbyć się nieruchomości.

Pośrednicy natomiast żyją z premii od transakcji. Im również zależy na sprzedaży, a tylko chwalebne wyjątki potrafią powiedzieć o nieruchomości coś więcej, niż jest napisane w folderze reklamowym.

Takie rzeczy potrafi dostrzec i ocenić tylko osoba z dużym doświadczeniem budowlanym i zupełnie bezstronna.

Jakie opinie wykonywaliśmy i przy jakich budynkach pracowaliśmy? 

© 2022 Mipikon domy do składania | Polityka prywatności