Wielu z nas chce mieszkać w pięknym domu. Najlepiej z ogrodem. Mieć spokój po pracy. Spędzić przy grillu czas z przyjaciółmi. Nie bać się wypuścić dzieci na dwór.

Co nas powstrzymuje?

Wysoki ceny działek i wysokie ceny domów.

 

Dobra wiadomość jest taka, że tak naprawdę, to na początek nie potrzebujemy wiele.

Wystarczy niewielka działka. Tani dom model_35 firmy Mipikon można stawiać już na działce o wymiarach 15 x 11 m, co daje zaledwie 165 m2. Koszty zakupu takiej działki nie przerażają.

A cena domu? Tutaj możesz się przekonać, że naprawdę stać Cię na ten nowoczesny, funkcjonalny, ale i tani dom.

Projekt domu model_35 nie powstał ot tak. Jest on wynikiem długiego procesu tworzenia.

Pierwszym krokiem było przeprowadzenie ogólnokrajowej ankiety na temat wymarzonego domu. Korzystaliśmy również z wyników ankiet prowadzonych przez inne firmy i instytucje. Analizując krzyżowe wyniki tych wszystkich ankiet, stworzyliśmy listę najważniejszych cech dobrego, taniego domu.

Na podstawie tej długiej listy, przez kilka miesięcy, wraz z konstruktorem i kilkoma architektami, prowadziliśmy burze mózgów.

Efekty tej pracy to kilkadziesiąt projektów i niezliczona liczba ich wariantów. Te najlepsze zostały przedstawione różnorodnym grupom ludzi: singlom stawiającym na spotkania z przyjaciółmi, rodzicom wychowującym dzieci, osobom szukającym domu całorocznego, pasjonatom spędzania czasu na działce oraz osobom aktywnie uprawiającym sporty zimowe.

dom-6h

Pogodzenie ich oczekiwań nie było najprostsze i wymagało spędzenia wielu miesięcy nad ekranami komputerów, tabletów, a czasem i telefonów. Wymiana informacji była praktycznie nieprzerwana. Czymś zupełnie normalnym były wiadomości przesyłane nawet o trzeciej nad ranem, z różnych zakątków świata. Nieprzespanych nocy, przesiedzianych nad projektami nikt z nas nie liczył. Nakręcała nas pasja i hektolitry kawy. I gorąca szarlotka z lodami. Idea stworzenia taniego, dobrego domu do samodzielnego montażu zawładnęła nami całkowicie.

W końcu osiągnęliśmy nasz cel. Pełni pasji, zaprojektowaliśmy tani dom, który nie wymaga skomplikowanych formalności urzędowych. Który umożliwia banalnie prostą, samodzielną budowę. I pozwala na wieloletnie, przyjemne mieszkanie w ciepłym i suchym, naturalnym domu.

dom-6g

Ale nie spoczywamy na laurach. Wciąż pracujemy nad poszerzeniem dla Was oferty i dalszego ułatwiania życia.

Jeśli model_35 o powierzchni 35 m2 to dla Ciebie za mało, przygotowaliśmy moduły i elementy dodatkowe:

  • model_35S który stworzyliśmy specjalnie dla rodzin z większymi potrzebami mieszkalnymi. Jest to budynek z trzema sypialniami, łączony z modelem_35 za pomocą modelu_C.Świetne rozwiązanie także dla inwestorów szukających obiektu wakacyjnego w celach zarobkowych.
  • model_C stanowi łącznik między modelem_35 a modelem_35S, lub między kombinacjami tych modeli.
  • taras_20 o powierzchni 20 m2 do zbudowania przy modelu_35 i stworzenia cudownego miejsca wypoczynku. Tarasy można ze sobą łączyć uzyskując naprawdę duże powierzchnie użytkowe.
  • zadaszenie wejścia pozwalające schronić się przed deszczem w czasie poszukiwania klucza do drzwi wejściowych.

 

I wciąż pracujemy….

dom-6e

One response

  1. Myślę nad postawieniem mini „osiedla” takich domków, około 40sztuk. Niestety mało na tej stronie informacji. Poza tym, że jest to tani dom i może go zbudować jedna osoba nie ma tu nic pomocnego. I jeszcze te małe, funkcjonalne pomieszczenia. Owszem może jest to nawet dobre ale na śląsku się nie przyjmie bo tu ludzie lubią się pokazać. Wręcz nie wypada kupując nowy dom nie zaszpanować. 35 metrów kwadratowych to bida. Gdzie ci ludzie wstawią te 60-calowe telewizory? Jesli dojdziecie do konstrukcji 100 metrowych to będę zainteresowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

© 2022 Mipikon domy do składania | Polityka prywatności